Kurumsal

NURSAN CNC

Sektöre 1990 yılında başka bir unvan ile ve 1996 yılında Nursan San.&Tic.adı altında  Nursan Genel Müdürü ve işletme sahibi aynı zamanda Teknik Müdürlük görevini üstlenen Sayın Mustafa Metin tarafından Dudullu Org.San.Bölgesi bünyesinde İmes Sanayi Sitesi’nde kurulmuştur.

Firma Yapısı :

Günümüzde son teknoloji ürünü CNC  İşleme Merkezleri,CNC Tornalar,CNC ve Üniversal Taşlama Tezgahları ,Üniversal Frezeler,Ünivesal Tornalar ile makine parkını zenginleştirerek yine aynı sitede  saygın müşterilerinin yurt içi ve yurt dışına yönelik proje bazlı hassas ve tecrübe gerektiren işlerine yönelmiş olup kendine kalite ve güveni ilke edinerek çalışılan firmalar için her zaman daha iyisini yapmak, çözüm yolları aramak ve müşteri memnuniyetini en ileri şekilde gözetmeyi amaç edinmiştir.Ancak böyle bir anlayışla istenilen hedeflere ulaşmanın mümkün olabileceği gerçeği dile getirilmektedir.

Firma faaliyet alanları ve üretim çeşitliliği  ise kısaca  Savunma Sanayi ve Havacılık ,Hidrolik Pnömatik Sistemler,Medikal Ekipmanlar konusunda yan sanayi hizmeti ile kendi özel imalatımızdan bazıları CNC Tezgah Aksesuarları ve Aparatları,CNC Tornalar için Takım Tutucular ,CNC Döner Puntalar,CNC Tornada Delik İçi Altıköşe Açma Aparatı,Hidrolik Ayna Ayakları,Çubuk Çekme Aparatı,Yedek Parça İmalatı ve özel sipariş üzerine proje ve numune bazlı üretim yapılmaktadır

İhracat :

2005 yılından itibaren Almanya’ya 2011 den beri İsviçre’ye doğrudan ihracatımız devam etmektedir.

Dolaylı olarak ise Amerika,İngiltere ,İtalya ve Fransa’ya talaşlı imalat ürünleri tedarik etmekteyiz.

İthalat :

CNC İşleme Merkezleri için gerekli parça bağlama aparatları konusunda uzman bir Taiwan firması Leave Industrial Co.Ltd. ‘nin Türkiye Distribütörlüğü yapılmaktadır.

Ayrıca İtalyan ve Alman ortaklı Mario Pinto&SMW Autoblok firmasının CNC Tornalarda kullanılan Axial,Radial ve Açılı Canlı takım ithalatı başlamış bulunmaktadır.


Misyonumuz

İlerleyen teknolojinin arkasında kalmamak için ve en az sektörde kendilerini kanıtlamış yerli ve yabancı firmaların kalitesinde ve daha iyi kaliteye ulaşma hedefindeyiz. Yurt içi ve yurt dışı fuar ve organizasyonlarda ileri üretim teknolojileri yakından takip edilmekte ve aynı zamanda katılımcı olarak yer alınmaktadır

Vizyonumuz

Nursan’ın amaçlarından biri de Avrupa standartlarında üretilen bir parçanın Türkiyede de aynı standartlada üretilebileceğini benimsetmek  bu sayede ülke ekonomisine de artı bir değer katmaktır.Teknolojik gelişmelerin takibi, bilgi, beceri ve tecrübenin ne denli önemli olduğunu asla göz ardı etmeyerek müreffeh yarınlara ulaşmaktır.